Historia firmy

HCH Sp. z o.o. - pionier w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań w budownictwie - została założona w 2008 r. przez braci Andrzeja i Jerzego Haintze, którzy w oparciu o swoje doświadczenie naukowe i wiedzę o rynku budowlanym opracowali nowatorski system konstrukcji energooszczędnych budynków. Wynalazek braci Haintze został opatentowany, a produkt poddano badaniom laboratoryjnym. Pozytywne wyniki umożliwiły uruchomienie pierwszej linii do produkcji eksperymentalnej. Kolejnym etapem pracy nad innowacyjną technologią było poddanie perlitowych bloczków badaniom w Instytucie Technologii Budowlanej, zakończonych pozytywną opinią Instytutu.

Oficjalny debiut Systemu HCH miał miejsce na Targach Budowlanych Future4Build, po których rozpoczęto sprzedaż produktu. Początek roku 2013 był dla firmy przełomowym momentem. System HCH został laureatem nagrody TopBuilder 2013, zaprezentowano go także na rynku amerykańskim. 

HCH Sp. z o.o. oferuje obecnie swoim klientom gamę materiałów budowlanych do wznoszenia konstrukcji, koncentrując się na budownictwie niewysokim.
Oświadczenie firmy HCH